![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11585225
*
nr 1158 5225
Spegel
empirestil, 80x39
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 januari 2018
kl 18:12:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 19:39:36
1
Vinnande bud
29/1 16:04:47
2
350 kr
29/1 16:04:47
1
400 kr (Budbetjänt)
29/1 16:05:16
2
500 kr
29/1 16:05:16
1
600 kr (Budbetjänt)
29/1 17:01:06
3
700 kr
29/1 17:01:06
1
800 kr (Budbetjänt)
29/1 17:02:08
3
900 kr
29/1 17:02:08
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1158 5225
Spegel
empirestil, 80x39
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/1 19:39:36 | 1 | Vinnande bud |
29/1 16:04:47 | 2 | 350 kr |
29/1 16:04:47 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
29/1 16:05:16 | 2 | 500 kr |
29/1 16:05:16 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
29/1 17:01:06 | 3 | 700 kr |
29/1 17:01:06 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
29/1 17:02:08 | 3 | 900 kr |
29/1 17:02:08 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53